הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר יימחק בעוד 16 ימים אם לא תיצור מנוי חדש!
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
היתרונות שבבניה בעץ | אייל שרון - עץ , ברזל ומה שביניהם

היתרונות שבבניה בעץ

בשנים האחרונות מתחילים בארצנו להבין את יתרונותיה הרבים של בניה בעץ , בעוד שבארצות רבות אחרות צורת בניה זו קיימת ופופולרית כבר הרבה מאוד שנים ...
בניה בעץ היא בניה ייחודית ,חסכונית ומאוד אפקטיבית ! כאשר בין היתרונות הבולטים הם שזהו חומר גלם זמין , זול , נוח מאוד לעבודה ובזכות האלסטיות שלו הוא ניתן לעיצוב .
ביחס לבניה מבטון בניה בעץ היא חזקה ועמידה לאורך שנים רבות ותכונת הגמישות של העץ  מגנה עליו מפני תנודות ורעידות אדמה ובעקבות כך כמעט ואינו סובל מסדקים .
אחת מהתכונות של העץ היא שהוא מבודד - מה שמביא לחסכון בחשמל ובכיס , וכתוצאה מכך מפחית את זיהום האוויר .
כמו כן , העצים הללו ניטעים ונכרתים במיוחד לצרכי בניה וגדלים במהירות גדולה יותר מזנים אחרים . אופן נטיעתם באדמה גורמת להם לצמוח לגובה כך שהם נהיים דחוסים וקשים במיוחד , מה שמקנה לעצים אלו את החוזק והעמידות הדרושים .
תהליך הבניה בעץ הוא קצר באופן משמעותי לעומת סוגי בניה אחרים , העבודה מדויקת ונקייה ומשקלו הקל של העץ מאפשר במידת הצורך ביצוע שינויים בדרך המהירה והיעילה ביותר .
לפני שעצים אלו מגיעים ליעדם הם עוברים מספר תהליכי עיבוד כאשר אחד מהם נקרא "אימפרגנציה" , תהליך חיטוי אשר עוזר להגן על העץ מפני חרקים , טרמיטים , מזיקים ונזקי מזג האוויר , מה שמוודא את טיבו ועמידותו של העץ לאורך שנים רבות .  
לגבי בטיחות ואש קיימים תקנים מחמירים בארץ ובעולם , לפי כך אחד התהליכים החשובים שעובר העץ בדרך הוא צביעתו בחומר מיוחד מעכב בעירה . העץ הוא אמנם חלק גדול מקירות הבית אך עדיין הוא רק חלק ממערכת שלמה שהיא חסינת אש .
במגע עם מים העץ מתנפח במילימטר או שניים וכשהוא מתייבש הוא חוזר למידותיו הרגילות , לכן אין חשש מפני הגשמים , בייחוד בחורף הארץ ישראלי שימי הגשם בו מועטים יחסית . אותו הדבר במקרה של נזילה או פיצוץ בצינור .
ולסיום , התחזוקה היחידה שנדרשת לבית נפלא כזה היא צביעה חיצונית פעם בכמה שנים . 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה


תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק