היתרונות שבבניה בעץ

בשנים האחרונות מתחילים בארצנו להבין את יתרונותיה הרבים של בניה בעץ , בעוד שבארצות רבות אחרות צורת בניה זו קיימת ופופולרית כבר הרבה מאוד שנים ...
בניה בעץ היא בניה ייחודית ,חסכונית ומאוד אפקטיבית ! כאשר בין היתרונות הבולטים הם שזהו חומר גלם זמין , זול , נוח מאוד לעבודה ובזכות האלסטיות שלו הוא ניתן לעיצוב .
ביחס לבניה מבטון בניה בעץ היא חזקה ועמידה לאורך שנים רבות ותכונת הגמישות של העץ  מגנה עליו מפני תנודות ורעידות אדמה ובעקבות כך כמעט ואינו סובל מסדקים .
אחת מהתכונות של העץ היא שהוא מבודד - מה שמביא לחסכון בחשמל ובכיס , וכתוצאה מכך מפחית את זיהום האוויר .
כמו כן , העצים הללו ניטעים ונכרתים במיוחד לצרכי בניה וגדלים במהירות גדולה יותר מזנים אחרים . אופן נטיעתם באדמה גורמת להם לצמוח לגובה כך שהם נהיים דחוסים וקשים במיוחד , מה שמקנה לעצים אלו את החוזק והעמידות הדרושים .
תהליך הבניה בעץ הוא קצר באופן משמעותי לעומת סוגי בניה אחרים , העבודה מדויקת ונקייה ומשקלו הקל של העץ מאפשר במידת הצורך ביצוע שינויים בדרך המהירה והיעילה ביותר .
לפני שעצים אלו מגיעים ליעדם הם עוברים מספר תהליכי עיבוד כאשר אחד מהם נקרא "אימפרגנציה" , תהליך חיטוי אשר עוזר להגן על העץ מפני חרקים , טרמיטים , מזיקים ונזקי מזג האוויר , מה שמוודא את טיבו ועמידותו של העץ לאורך שנים רבות .  
לגבי בטיחות ואש קיימים תקנים מחמירים בארץ ובעולם , לפי כך אחד התהליכים החשובים שעובר העץ בדרך הוא צביעתו בחומר מיוחד מעכב בעירה . העץ הוא אמנם חלק גדול מקירות הבית אך עדיין הוא רק חלק ממערכת שלמה שהיא חסינת אש .
במגע עם מים העץ מתנפח במילימטר או שניים וכשהוא מתייבש הוא חוזר למידותיו הרגילות , לכן אין חשש מפני הגשמים , בייחוד בחורף הארץ ישראלי שימי הגשם בו מועטים יחסית . אותו הדבר במקרה של נזילה או פיצוץ בצינור .
ולסיום , התחזוקה היחידה שנדרשת לבית נפלא כזה היא צביעה חיצונית פעם בכמה שנים . 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה


תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק